Mycí rampa JW2

Mycí rampy - mobilní myčky pneumatik pro snadné mytí pneumatik nákladních aut. Jeřáby UNIC - minipásové jeřáby. Vakuové zvedáky - vákuové přísavky na sklo. Modely aut - kovové modely stavebních strojů, - kovové modely stavebních strojů, nákladních aut a zemědělské techniky.

Mycí rampa JW2

Jméno a příjmení:  
Email:  
Telefon:  
IČ:  
Předmět dotazu:  
 
 
Mycí rampa JW2-2
Mycí rampa JW2


Charakteristika mycí rampy:

Jedná se o čtyřválcovou myčku poháněnou hydromotory. Myčka čistí dvě nápravy zároveň, blatníky a části podvozků nákladních aut.

Způsob fungování zařízení: Činnost myčky se spouští automaticky najetím náklaďáku na válce myčky. Kola nákladních automobilů jsou po odbrzdění otáčena hydraulicky poháněnými válci, zatímco stříkající voda ze spodu a z boku vymývá nečistoty z kol. Po umytí pneumatik řidič popojede a cyklus se opakuje pro další nápravy. Při vzdálenosti náprav jako např. třínápravová TATRA, myčka myje obě zadní nápravy zároveň. Díky hydromotorům může při silném znečištění auto vlastním pohonem protáčet kola až do rychlosti 40 km/h a využít tak odstředivé síly k odstranění nečistoty v hlubokém profilu a mezi dvojitými koly. Doba jednoho cyklu čištění se nastavuje na displeji od 10s do 90s.

Myčka místo silného tlaku vody používá velké množství vody (2 x 2500 litrů/min.), aby nedocházelo k odstřikování ropných látek. Použitá voda odtéká zpět do zařízení (cirkuluje), kde je za pomocí vločkovacího přípravku oddělena špína od vody. Flokulant (vločkovač) lze dodávat manuálně nebo za pomoci dávkovacího čerpadla. V případě pravidelného dávkování vločkovače, jsou náklady na mytí jednoho vozu cca 4,30Kč za vločkovač. Protože voda v zařízení s integrovanou nádrží cirkuluje, je její ztráta asi jen 20 litrů na jedno auto. Tato je automaticky doplněna.

Pevná a na dno stroje usazená špína je pomocí dvou hřeblových dopravníků vynesena ven na pravou stranu myčky do vyhloubené jámy, nebo do připraveného kontejneru.

Mycí rampu doporučujeme pro:

Střední a silné znečistění lepivou hlínou a jíly.

Kapacita myčky:

Kolem 160 aut denně (8hod.) v závislosti na znečištění.

Příklady využití myčky:

Výjezdy ze stavby, mezideponie, skládky apod. po nezpevněných komunikacích přímo ze stavebních jam, kde dochází k zacpávání dvoumontáží bahnem.

Způsob instalace mycí rampy:

Tento typ myčky se zapouští asi 0,95m do země, viz níže. Doba montáže a demontáže samotné myčky, bez stavební přípravy je asi 6 hodin.

Technické parametry myčky:

Vnější rozměr (m): 5,2 d x 2,4 š x 0,95 h - část, která se zapouští do země 6,2 d x 2,4 š x 2,8 v - celkové rozměry pro přepravu (+ bočnice 2ks 2m x 5m)
Celková hmotnost: cca 7500 Kg
Přípustné zatížení: 15 t na nápravu
max. šířka nápravy:2,75 m
max. šířka podvozku:3,00 m
min./max. rozvor náprav:1.100 / 1575 mm
Objem vody v nádrži: cca 6,0 m3
Připojení vody: 1,5"-2" hadicí
Mycí systém: čerpadlo Grindex nebo FlyGT
výkon: 2x6,5 kW
množství vody: 2.500 l/min při 1,8 bar
Počet trysek: cca 104 ks
Příkon: 400V AC/50 Hz (5Cx16mm2), 27 kW (motory startují postupně), předřazené jištění 64A pasivní

Požadavky pro staveniště:

Stavební příprava dle nákresu níže, přívod vody a elektrické energie. Doporučujeme vybudovat dostatečně dlouhé nájezdové a odjezdové plochy k narovnání vozů, minimálně v délce čištěné soupravy s vlekem. Nájezdová plocha by měla být zpevněná, nejlépe panelová nebo jakákoliv jiná a výjezd z myčky už by měl být na čistou komunikaci. Nedoporučujeme na nájezdové a odjezdové plochy použít stavební recyklát!

Ekologie:

Princip čištění spočívá v nízkém tlaku a v obrovském množství vody. Proudy vody jsou směřovány na pneumatiky, čímž nedochází ke splachování olejových nečistot z podvozku a motoru (ty by tam stejně neměly být). Obecně lze říci, že odpadní kaly se skládají pouze ze zeminy na staveništi. V případě nadstandardně vysokých požadavků ze strany Životního prostředí lze provést posouzení odpadu v akreditované laboratoři. Toto je nutné provádět přímo ze vzorků kalů.

Požadavky na obsluhu mycí rampy:

Při předání a otestování zařízení firma KMB STAVEBNÍ SERVIS provede bezplatné zaškolení pracovníka, který bude zodpovědný za provoz myčky. Zařízení sice funguje v režimu automat, ale je důležité ho denně kontrolovat a pravidelně čistit dle pokynů v manuálu. Předejde se tím možným problémům.


FOTOGALERIE:

Na několika místech hlídá čistotu aut na výjezdu ze stavby tunelu Blanka myčka JW2.
Na několika místech hlídá čistotu aut na výjezdu ze stavby tunelu Blanka myčka JW2 - další foto.
Přes pět a půl tisíce litrů vody se valí na otáčející se kola nákladních aut.
Služby
pronájem, revize, zasklívání ...
Prodej
Zajímavé akce
Teplotní podmínky a manipulace s přísavkami
Upozorňujeme, že v době nižších teplot a silnějšího větru nebo deštivého počasí, můžou tyto klimatické...
Minijeřáb UNIC 095 vyjíždí na noční akci na hřbitově
V 18h telefon, nouzovka někde na hřbitově u Prostějova. Prý práce pro
S robotickou hlavou na sklo v OC Chodov
Pár skel bylo nutné vyměnit na fasádě obchodního domu v Praze na Chodově, poté co do nich z venku narazil...
Pavouk, jménem UNIC 295, zahradníkem
Nejenom na zvedání skla, ocelových konstrukcí či jiných materiálů na stavbě je potřeba pavoučí
UNIC 095 pomáhá při odklízení trosek kostela v Gutech
Těší nás, že minijeřáb UNIC URW 095 jednoho z našich zákazníků, vykonává tolik záslužnou práci při tragédii...

Všechny články ...