Instalace Onyxové stěny

Mycí rampy - mobilní myčky pneumatik pro snadné mytí pneumatik nákladních aut. Jeřáby UNIC - minipásové jeřáby. Vakuové zvedáky - vákuové přísavky na sklo. Modely aut - kovové modely stavebních strojů, nákladních aut a zemědělské techniky.

Instalace Onyxové stěny


Instalace Onyxové stěny
Otevřít v novém okně.

Jedna z méně tradičních instalací proběhla v nedávné době. Jednalo se o instalaci onyxové stěny nad bazénem.

Onyx je minerál - polodrahokam, čímž mezi ostatními materiály vyniká svým vzhledem. Jeho struktura je tvořená kombinací achátu, křemene a chalcedonu v nesčetných barevných odstínech, variacích a tvarech. Výjimečné vlastnosti onyxu - průsvitnost a propustnost světla – vytvoří unikátní a jedinečné instalace. Velmi zajímavou možností instalace je podsvícení kamene LED diodami, díky kterým se vytvoří efekt, kdy intenzita světla zvýrazní struktury kamene a vytvoří jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru.

Stěna se skládala ze tří kusů onyxových desek, kdy každá deska byla velká 3,0 m x 1,9 m, tl. 3,0 cm a vážila cca 540 kg.

Desky byly připravené v přepravním stojanu na ploché stavební sklo před objektem rodinného domu, takže bylo zapotřebí desky opatrně přemístit pomocí minijeřábu UNIC-095 a přísavky WH800 z tohoto stojanu do našeho transportního stojanu MZK2000, pomocí kterého byly onyxové desky opatrně převezeny jedna po druhé okolo rodinného domu k zahradnímu domku, kde probíhala samotná instalace onyxových desek do připraveného rámu nad bazénem.

Onyxové desky byly z pohledové strany zbroušené a vyleštěné, takže se po přisátí přísavky WH800 chovaly jako ploché stavební sklo. Dá se v podstatě říci, že instalace probíhala jako s klasickým stavebním sklem, s tím rozdílem, že cena jedné onyxové desky je mnohonásobně dražší.

Protože byla příprava této akce skvěle domluvena a všechno při manipulaci „klaplo na jedničku“, podařila se tato instalace během jednoho pracovního dne.

Fotogalerii z této akce naleznete >>> TU <<<

BB 181015
Služby
pronájem, revize, zasklívání ...
Prodej
Zajímavé akce
Mytí stavebních strojů a mechanizace
Mycí boxy Wash Rack jsou nezávislé, ekologické, variabilní mycí boxy pro mobilní stavební stroje, zařízení...
2xUNIC-095 ve stísněných prostorách na Masaryčce
Práce na pražském Masarykově nádraží je další ukázkou využití našich minijeřábů a umění našich jeřábníků...
Mini jeřáby na hradě Okoř
Náš jeřábník Martin se s minijeřábem UNIC-706...
Výměna skel na Parkview
V minulém týdnu jsme vyměňovali poškozená skla na unikátní kancelářské budově Parkview v Praze...
Jeřáby v DinoParku
Před několika lety jsme v DinoParku na střeše obchodního centra Harfa vedle O2 arény ve Vysočanech instalovali...

Všechny články ...