Minijeřáb vysokohorským turistou

Mycí rampy - mobilní myčky pneumatik pro snadné mytí pneumatik nákladních aut. Jeřáby UNIC - minipásové jeřáby. Vakuové zvedáky - vákuové přísavky na sklo. Modely aut - kovové modely stavebních strojů, nákladních aut a zemědělské techniky.

Minijeřáb vysokohorským turistou


Minijeřáb vysokohorským turistou
Otevřít v novém okně.

Zde je další pěkný příklad provádění manipulace minijeřábem UNIC v nejodlehlejších místech České republiky. Pavoučí minijeřáb UNIC URW-547 se v zimě 2012-2013 vyšplhal na vrchol Sněžky, aby tam pomohl při zvedání břemen při stavbě nové konečné stanice lanové dráhy. 

Minijerab UNIC 547 na Snezce (5).jpg

Vrchol Sněžky leží na česko-polské hranici ve výšce 1602 metrů nad mořem a je nejvyšším bodem v České republice. Minijeřáb byl najat, včetně obsluhy, ke zvedání ocelové konstrukce trutnovskou stavební firmou realizující přestavbu staré stanice lanové dráhy na novou. Až do začátku zimy byla stará lanovka nejstarší provozovanou lanovou dráhou v Evropě. Byla spuštěna již roku 1949. Tak jako stará lanovka bude i nová lanová dráha spojovat horské městečko Pec pod Sněžkou s vrcholem Sněžky. 

Minijerab UNIC 547 na Snezce (2).jpg

Zpočátku bylo pro přesun minijeřábu UNIC 547 na vrchol Sněžky uvažováno o využití vrtulníku, ale to pouze do okamžiku než zaměstnanci KMB STAVEBNÍHO SERVISU provedli obhlídku místa a cesty vedoucí k vrcholu. Protože si byli jisti, že systém pojezdu minijeřábu a jeho gumové pásy vydrží mnohakilometrovou cestu (což později neplatilo tak zcela o obsluze stroje :-)), rozhodli o přesunu na vrchol po vlastní ose.

Minijerab UNIC 547 na Snezce (4).jpg

Jakmile stroj dorazil na místo pronájmu, mohl efektivně začít pracovat a často dohánět zpoždění způsobené nepřízní počasí, občasným sněžením a rychlostmi větru až 120km/hod. 

Minijerab UNIC 547 na Snezce (3).JPG

V historii minijeřábů UNIC to není poprvé, kdy stroj pracoval na vrcholku nějaké hory. Již v minulosti byl po částech letecky dopraven na vrcholek 3697m vysoké švýcarské hory Jungfraujoch UNIC 706, aby demontoval telekomunikační zařízení.

Minijerab UNIC 547 na Snezce.jpg
Služby
pronájem, revize, zasklívání ...
Prodej
Zajímavé akce
Mytí stavebních strojů a mechanizace
Mycí boxy Wash Rack jsou nezávislé, ekologické, variabilní mycí boxy pro mobilní stavební stroje, zařízení...
2xUNIC-095 ve stísněných prostorách na Masaryčce
Práce na pražském Masarykově nádraží je další ukázkou využití našich minijeřábů a umění našich jeřábníků...
Mini jeřáby na hradě Okoř
Náš jeřábník Martin se s minijeřábem UNIC-706...
Výměna skel na Parkview
V minulém týdnu jsme vyměňovali poškozená skla na unikátní kancelářské budově Parkview v Praze...
Jeřáby v DinoParku
Před několika lety jsme v DinoParku na střeše obchodního centra Harfa vedle O2 arény ve Vysočanech instalovali...

Všechny články ...